Apšvietimo planas

Geras apšvietimas padidina sklypo saugumą, užtikrina takų ir sodo zonų funkcionalumą tamsiu paros metu, pabrėžia gražiausias vietas ir palieka neapšvietas ne tokias gražias. Gerai parinkti šviestuvai, tinkamas jų išdėstymas gali sukurti nepakartojamą atmosferą sode. Sodo šviestuvų pasirinkimas yra didžiulis: pakabinami, įmontuojami, pastatomi, sieniniai, toršerai, kryptiniai (prožektoriniai), povandeniniai, saulės energiją naudojantys šviestuvai, LED juostos ir šviestuvų girliandos.

Profesionali apšvietimo sistema projektuojama panaudojant įvairaus spektro bei spalvų šviesas ir apšvietimo kryptis, tačiau vengiant daug skirtingų spalvų ar formų, nes tai nesuteikia solidumo. Kraštovaizdžio specialistas akcentuoja objektus sode, numato pasirinkto apšvietimo pakankamumą, automatinio apšvietimo poreikį.

Yra keletas apšvietimo funkcijų:

  • Apsauginis apšvietimas, kuris dažniausiai naudojamas nesaugiose sklypo zonose, kur galimas judėjimas, ten dažnai apšvietimo įranga montuojama kartu su apsaugos kameromis ir judesio davikliais. Tokiam apšvietimui siūlomi įvairių tipų aukšti šviestuvai arba ant aukštų atramų montuojami prožektoriai, įsijungiantys nuo judesio daviklio.
  • Funkcinis apšvietimas siekia pabrėžti takelius, nurodyti judėjimo kryptį ar apšviesti poilsio zoną vakare. Dažniausiai šiam apšvietimui siūlomi pastatomi šviestuvai ar toršerai. Pavėsinėje ar terasoje tinka pakabinami, įmontuojami, sieniniai šviestuvai, šviestuvų girliandos.
  • Dekoratyvinis gėlynų ar atskirų augalų apšvietimas. Tokiam efektui dažniausiai naudojami kryptiniai(prožektoriniai) ar įleidžiami šviestuvai. Tokių šviestuvų galimybės neišsemiamos: jie gali šviesti į konkretų objektą, gali šviesti iš apačios, iš viršaus, net už objekto, priklausomai kokį efektą norima pasiekti.
  • Tvenkinių, upelių ar krioklių apšvietimas naudojant LED šviestuvus, sukuria nepakartojamą romantišką atmosferą.