Funkcinių zonų planas

Funkcinių zonų planas sklypo teritoriją padalina į funkcines zonas, kuriose numatoma vykdyti skirtingą veiklą, taip sklypą lengviau tvarkyti ir racionalizuoti laiką, kai viskas, ko reikia veiklai, yra šalia. Pagrindinės funkcinės zonos yra: reprezentacinė, poilsio ir ūkinė. Funkcinių zonų planas išdėsto visas zonas tinkamiausioje teritorijos vietoje, taip pat tarpusavyje sujungia takeliais ir suderina, kad teritorija būtų vientisa. Funkcinių zonų plane taip pat yra detalūs plotų ir medžiagų skaičiavimai.

Zonuojant teritoriją, atsižvelgiama į skirtingus šeimos narių poreikius, augant vaikams atsirandančius naujus reikalavimus, netgi į įprastą besisvečiuojančių draugų skaičių.

  • Reprezentacinė zona kartu su pagrindiniu įėjimu į namą atspindi ir pabrėžia ne tik bendrą teritorijos stilių, bet ir užsakovų stilių, taip pat projektuojant atsižvelgiama į pastatų stilių, išdėstymą, apšvietimą, spalvą. Šioje zonoje nepersistengiama su želdinių įvairove, jei zona nedidelė – pakaks tvarkingo pagrindinio tako, prižiūrėtos vejos ir keleto reprezentacinių augalų. Kompoziciją gali papildyti vazonuose augantys augalai.
  • Poilsio zona yra bene svarbiausia teritorijos dalis. Šioje zonoje numatoma vieta mėgstamai veiklai, poilsiui, žaidimams, draugų susibūrimams. Poilsio zona turėtų būti gerai matoma pro svetainės, virtuvės langus, ar nuo terasos, kad žaidžiantys vaikai visada būtų akiratyje.
  • Ūkinė zona gali apimti ūkinius pastatus, daržą, šiltnamį, sodą, dirbtuves, garažus, ir pan. Šią zoną svarbu suprojektuoti ne tik funkcionaliai, bet ir estetiškai.

Kiekviena teritorija unikali, kuri teritorijos zona dominuoja – priklauso nuo užsakovų poreikių ir laiko, kurį jie gali skirti teritorijos priežiūrai.